MENU

VÔNE A CHUTE EXOTICKEJ ANDALÚZIE

15

VÔNE A CHUTE EXOTICKEJ ANDALÚZIE

Náročnosť zájazdu
KONEČNÁ cena 1119 € 1041 €

Zažite exotický mix slnečného juhu plný chutí a divokého flamenca. Kochajte sa krásou a výhľadmi historických miest, bielymi dedinkami a objavte pláže Atlantiku. Nakazte sa srdečnosťou usmievavých ľudí, ktorí veria v „suerte“ (šťastie).

Krajina
Španielsko
Typ
Naše Naj
Esencia čarovného juhu, ktorý je povestný históriou a flamencom

Nový prepracovaný program!

 • Príbehy dávnej Hispánie a mix kultúr citeľný na každom kroku.
 • Múry architektonických skvostov hladiace oko i dušu.
 • To naj z naj, čo srdce Andalúzie ponúka, zapité zvonivým vínom slnečného juhu.
 • Množstvo skvelých tapas, bieleho vína a ochutnávka slávneho sherry
 • Oddych na pobreží Costa del Sol 
 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
 • Medzinárodnú letenku
 • Príručnú batožinu (malá taška)
 • Sprievodcu CK Victory Travel
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Kompletnú dopravu minibusom
 • Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky
 • Stravu okrem uvedenej
 • Vstupné
 • Poistenie liečebných nákladov
 • Prípadné fakultatívne výlety
 • Príručnú batožinu do 10 kg (od cca 45 eur)
 • Batožinu do podpalubia (od cca 98 eur)
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €
 • Medzinárodnú letenku
 • Príručnú batožinu (malá taška)
 • Sprievodcu CK Victory Travel
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Kompletnú dopravu minibusom
 • Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky
 • Stravu okrem uvedenej
 • Vstupné
 • Poistenie liečebných nákladov
 • Prípadné fakultatívne výlety
 • Príručnú batožinu do 10 kg (od cca 45 eur)
 • Batožinu do podpalubia (od cca 98 eur)
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €
Program zájazdu

1. deň: odlet z Viedne do Sevilly

 Odlet z Viedne je v poobedných hodinách. Priamy let do Sevilly trvá tri a pol hodiny. Po prílete sa pôjdeme ubytovať a dáme si prvú, a verte nám, že fantastickú večeru 😊. Po nej nás čaká prechádzka centrom na zorientovanie sa v prekrásnom andalúzskom meste a nocľah v Seville.
 
2. deň: celodenný program v Seville -UNESCO. Prehliadka mesta, ktoré možno založil legendárny Herkules a famózne tapas, na ktorých by si určite pochutil aj on 😊

SEVILLA je jedno z najúchvatnejších miest Andalúzie, ktorú objavuje čoraz viac turistov. Niet divu. Mesto mnohých tvárí, s labyrintom uličiek a skvelej gastronómie.  Sevilla bola hlavným mestom ríše Almohadskej ríše , ktorá siahala od Katalánska po Líbyu. Po objavení Ameriky bola tretím najľudnatejším mestom Európy. Dominantou Sevilly je obrovská katedrála a veža Giralda, ktorá bola pôvodne postavená ako minaret. Dnes je symbolom náboženskej multikulturality v Andalúzii.. Neďaleko katedrály sa nachádza aj pevnosť Alcazár s krásnymi záhradami. Alcázar v Seville je jedným z najstarších kráľovských palácov na svete a tento palác bol po celé storočia sídlom mnohých panovníkov. Vďaka rôznym kultúrnym vplyvom mesta kombinuje rôzne architektonické štýly - islamský, mudejarský, gotický aj renesančný a je tak jedinečný na celom svete. Jeho interiéry možno poznáte aj zo známej série Hra o tróny. Sevilla je aj kolískou známych tapas. Aj keď mnohé mestá si tento hrdý titul nárokujú rovnako, traduje sa, že pôvod tapas  tu siaha do 16. storočia, keď si tu kráľ Alfons XIII objednal sherry v zvlášť veternom dni. Čašník-sluha improvizoval a pohár zakryl  plátkom šunky, aby zabránil vniknutiu nečistôt do kráľovho pohára 😊. Iberisjkú šunku ochutnáme aj my a nenecháme si ujsť ani prekrásnu a fotogenickú Plaza de Espaňa a ak budeme mať šťastie, zažijeme na nej aj pravé andalúzske flamenco. Nocľah v Seville.

3. deň: Sherry v Jerez de la Frontera a stredoveký Cádiz

JEREZ DE LA FRONTERA. Jedným z dôvodov návštevy blízkeho mesta Jerez de la Frontera je gastronómia. Po návšteve centra historického Jerezu si sadneme do typickej reštaurácie tabanco, ktoré su typické iba pre Jerez. Rôznorodosť španielskej gastronómie je ohromujúca – zájdeme aj tentoraz na excelentné El ajocaliente či  la berza jerezana? V každom prípade vás radi pozveme na degustáciu špičkového producenta svetoznámeho sherry. Pravý charakter jerezského vína nie je iba výsledkom špecifického zemepisného pôvodu, už 3 000 rokov formujú identitu týchto vín rôzne a zaujímavé historické okolnosti. Na ochutnávke sa dozvieme viac! CÁDIZ. Jedno z najstarších miest v Európe obmýva Atlantický oceán a je známe svojimi historickými úzkymi uličkami. V 11. storočí ho založili Feničania a hovorí sa, že v hlbokých vodách Atlantiku sa ešte stále nachádzajú poklady, ktoré privážali moreplavci z Ameriky. V Cádize ochutnáme opäť iné chute a vône španielskeho juhu, a to v miestnej tržnici Mercado Central. Vystúpime do veže starej katedrály, ktorá ponúka nezabudnuteľný výhľad na zdobené kupoly, na modrý oceán i na samotné mesto. V Torre Tavira zasa objavíme Cádiz cez magickú cameru obscuru, ktorú ešte v 10. storočí objavil arabský fyzik Alhazen. Noc v Cádiz. 

4. deň: Arcos de la Frontera – Perla tzv. bielych miest a Ronda  
 
Z Cádizu je to už len na skok do jednej z fascinujúcich pueblos blancos – ARCOS DE LA FRONTERA. Arcos je považované za jedno z najkrajších miest Španielska. Úzkymi a strmými uličkami vedúce pod starými oblúkmi sa dostaneme až do srdca starého mesta vyhlásenému za národnú pamiatku, v ktorej sú zachované jej monumentálne klenoty ako napríklad Puerta de Matrera z 11. storočia. Najdôležitejšie námestie v Arcos de la Frontera, Plaza del Cabildo, s radnicou a kostolom Santa María, mudejarského pôvodu zo 14. storočia. RONDA. Aj keď nepatríte medzi romantikov, Ronda vás jednoducho očarí. Mestečko sa rozprestiera na mohutnej skalnej plošine a je rozdelené obrovskou roklinou El Tajoa. Svoje stopy tu zanechali Rimania i Maurovia a „objavili“ ju aj spisovateľ Ernest Hemingway a režisér Orson Welles. Zaručene patrí k vrcholom ciest po Andalúzii.  Ďalšia naša zastávka na trase je pri vyhliadke La Hoya del Tajo, ktorá ponúka fantastické výhľady na most Puente Nuevo, ikonické miesto Rondy. Tento most, ktorý bol postavený v rokoch 1751 až 1793, bol najvyšším na svete do roku 1839 a preklenuje viac ako 100 metrov vysokú roklinu Tajo de Ronda vyhĺbenú stáročiami riekou Guadalevín. Plaza de Toros – jedna z najstarších býčích arén v Španielsku a vo vnútri pod hľadiskom je múzeum venované práve im. Zo záhrad mestského paláca môžeme objaviť 60-metrové schodisko, ktoré nechal ešte v 14. storočí vytesať do skaly maurský kráľ. Nocľah v Ronde. 

5. deň: po malebnom pobreží COSTA DEL SOL cez MARBELLA  do TORREMOLINOS. 
 
Z Rondy sa dostávame na najsznámejšie španielske pobrežie, svetoznáme COSTA DEL SOL. Prichádzame do MARBELLA. Akú prezývku tomuto mestu dáte vy? Ihrisko pre boháčov alebo miesto stretnutia tej najsolventnejšej európskej smotánky? Túto nenápadnú dedinku preslávil zámožný markíz Ricardo Soriano, ktorý hneď potom ako sa tu usadil, začal k sebe pozývať svojich rovnako zámožných priateľov. A postupná zmena dediny s tisíckou obyvateľov na najzazobanejšie miesto v Andalúzii sa začala. Občerstvenie v luxusnom prístave Puerto Banús a odchod do TORREMOLINOS. Niekdajšia rybárska dedina sa od 50. rokov minulého storočia stala jedným z najobľúbenejších miest dovolenkovania známych osobností a svetových umelcov. My sa k nim pridáme a užijeme si fantastické pláže. Nocľah v Torremolinos. 

6. deň: Málaga a archeologický komplex dolmenov v ANTEQUERA  (UNESCO)

MÁLAGA - druhé najväčšie mesto Andalúzie, ktoré v súčasnosti patrí medzi top miesta celého Španielska. Z opevnenej maurskej pevnosti Gibralfaro sa pokocháme výhľadom na mesto a potúlame sa uličkami, aby sme objavili život starého mesta. Kto bude mať chuť, môže sa vypraviť do pevnosti Alcazaba, prípadne do múzea kontroverzného maliara a jedného zo slávnych rodákov Málagy – Pabla Picassa. Ideme ďalej:  ANTEQUERA  a jej úžasné dolmeny.  Archeologický komplex dolmenov v Antequera je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, a je právom považovaný za jeden z najznámejších predstaviteľov európskeho megalitizmu. Megality sú staré  cca 6500 rokov a ich návšteva je jedinečným zážitkom. Podvečerný príchod do Granady. Na calle Navas sa nachádza množstvo barov s originálnymi tapas, montaditos a s výborným vínom. Oplatí sa tu zotrvať a zažiť večernú atmosféru poetickej Granady, túlať sa jej uličkami a vnímať energiu mesta. Čaká nás tiež koncert andalúzskeho flamenca – najznámejšieho andalúzskeho tanca a hudby v jednej z mnohých krčmičiek starej Granady. Noc v Granade

7.  deň: Alhambra – fascinujúca maurská pamiatka (UNESCO)  a mezquita v Córdobe (UNESCO)

GRANADA, ktorej islamským dedičstvom je Alhambra. Vedeli ste, že je to najväčší maurský palác na svete? Plní energie si ju pozrieme po raňajkách. Obed v Granade a cesta do prekrásneho mesta CÓRDOBA. Bola  založená v 2. storočí pred Kristom Feničanmi, v roku 711 mesto dobyli Arabi a stala sa hlavným mestom islamského emirátu v Al-Andalus, no aj jedným z najbohatších kultúrnych a duchovných centier islamu. Okolo roku 1000 patrila medzi najväčšie mestá na svete a v tom čase pribudla aj známa mešita Mezquita, ktorú neskôr kresťania pretvorili na kostol. Dnes je jednou z najväčších, no nezabudnuteľných sakrálnych stavieb. Len čo do nej vkročíte, ocitnete sa v chráme plnom stĺpov, nad ktorými sa klenú červeno-biele oblúky a dodávajú Mezquite nezabudnuteľný ráz a veľkosť. V Córdobe sa narodil Seneca i Maimonides a srdce starého mesta lemujú úzke uličky Juderíe,  (bývalej židovskej štvrte). Keď sa v 14. storočí skončilo obdobie náboženskej tolerancie, Židia boli prenasledovaní v pogromoch a následne vyhnaní. Bývalá židovská štvrť je dnes súčasťou svetového dedičstva UNESCO. V niektorom z barov ochutnáme typické salmorejo (typická studená paradajková polievka) alebo iné tapas, doprajeme si dobrú kávu alebo víno. Prejdeme sa aj po rímskom moste Puente Romano a možno objavíme aj arabské vodné kolá pri rieke Guadalquvir. Nocľah v Córdobe.
 
8. deň: Odchod na letisko, let do Viedne a príchod domov. 

Doobedné voľno v Córdobe, odchod na letisko do Sevilly, odlet do Viedne a príchod domov.
 Trasa zájazdu

Sevilla – Jérez de la Frontera - Cádiz - Arcos de la Frontera – Ronda – Marbella – Torremolinos  - Málaga - Antequera – Granada - Córdoba –Sevilla

Výborný itinerár v nádhernej krajine s fantastickou sprievodkyňou - chceme viac Zuziek Čaprnkových vo Victory! Ďakujem za pestrofarebné zážitky a príjemnú spoločnosť v malej skupine.

Martin Myjavec

Európa 2021

© 2021 CK Victory Travel. Developed by invibe