MENU

SRDCE ŠPANIELSKA

15

SRDCE ŠPANIELSKA

Náročnosť zájazdu
KONEČNÁ cena 1290 € 1200 €

Srdce Španielska, politické a kultúrne centrum krajiny, jedno z najvyššie položených hlavných miest Európy. Madrid, mesto, ktoré nikdy nespí, najživšie a najveselšie mesto Španielska, ako ho poznáme z filmov Pedra Almodóvara. Atmosféra vychytených tapas barov, architektúra rímskej Segovie a elegantnej Salamanky, unikátne zbierky svetoznámych umelcov a príbeh Dona Quijota. Zažite s nami charizmu srdca Španielska na vlastnej koži.

Krajina
Španielsko
Typ
Naše Naj
Najväčšie španielske mesto ukrývajúce svoje poklady v podobe pamiatok, zlatého trojuholníka umenia, no najmä jedinečnej atmosféry!
 
 • Madrid - najživšie mesto Španielska s očarujúcou charizmou.
 • Jedinečný nočný život a unikátne umelecké zbierky.
 • Palácové a kláštorné komplexy s monumentálnymi svätostánkami.
 • Najelegantnejšie mesto Španielska Salamanka.
 • Mesto s rímskymi koreňmi Segovia. 
 • Alcalá de Henares - práve tu sa zrodil Don Quijote!
 • Lahodná gastronómia nielen vo vychýrených madridských tapas baroch.
 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
 • Medzinárodnú letenku
 • Príručnú batožinu (malá taška)
 • Sprievodcu CK Victory Travel
 • Prehliadku všetkých navštívených oblastí
 • Dopravu minibusom a vlakom
 • Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.
 • Stravu okrem raňajok
 • Vstupné
 • Poistenie liečebných nákladov
 • Príručnú batožinu do 10 kg (od cca 45 eur)
 • Batožinu do podpalubia (od cca 98 eur)
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 340 Eur
 • Medzinárodnú letenku
 • Príručnú batožinu (malá taška)
 • Sprievodcu CK Victory Travel
 • Prehliadku všetkých navštívených oblastí
 • Dopravu minibusom a vlakom
 • Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.
 • Stravu okrem raňajok
 • Vstupné
 • Poistenie liečebných nákladov
 • Príručnú batožinu do 10 kg (od cca 45 eur)
 • Batožinu do podpalubia (od cca 98 eur)
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 340 Eur
Program zájazdu

1. deň: odlet z Viedne do hlavného mesta Španielska
 
Odlet do MADRIDU. Atmosféra stredovekého Madridu, kráľovský palác PALACIO REAL a monumentálna katedrála – Catedral de la Almudena, večerná ochutnávka vynikajúcej madridskej gastronómie. Umenie konzumácie a zasvätenie do správneho tapeo vo vyhlásených tapas baroch. 

2. deň: jedno z TOP svetových múzeí v Zlatom trojuholníku umenia 

Typické madridské raňajky, dokonalá čokoláda so smaženými churros a dve najslávnejšie múzeá v tzv. Zlatom trojuholníku umenia: MUSEO DEL PRADO (najlepšie práce Goyu, Hieronyma Boscha, Velázqueza, El Greca, vzácna zbierka talianskych, flámskych a holandských majstrov), Múzeum moderného umenia – Centro de Arte de Reina Sofía (Picassova Guernica, Joan Miró, Salvador Dalí), poobede oddych v Parque del Retiro, v najväčšom a najobľúbenejšom madridskom parku. Prekrásny park Retiro dal vytvoril Felipe IV. už sedemnástom storočí ako rekreačné miesto pre kráľov rakúskeho rodu. Vedeli ste, že sa v ňom nachádza mexický cyprus, ktorý svojou krásou očaril aj francúzsku armádu a ako jediný strom unikol zničeniu? Opäť tapeo po skvelých baroch. Noc v Madride

3. deň: kláštor El Escorial – zlatý vek Španielska a nádherné stredoveké opevnené mesto Ávila (UNESCO)
 
Renesančný palácový a kláštorný komplex EL ESCORIAL ležiaci iba 45 km od Madridu.  Napriek tomu, že tento kláštor bol symbolom katolíckej viery, mal alchymistické laboratórium, v ktorom pracovali panovníkove čarodejnice.  Jedna z najpozoruhodnejších pamiatok Španielska ÁVILA, jedno z troch európskych miest s kompletne zachovanými hradbami chrániacimi historické centrum mesta. Jej obranné valy sú považované za jedny z najzachovalejších stredovekých pamiatok na svete! Samozrejme, že sa po hradbách poprechádzame a užijeme si neopakovateľné výhľady. Po úžasnom zážitku na hradbách si užijeme stredoveké centrum, a neskôr pri potulkách mestom ochutnáme miestnu sladkú špecialitu Yemas de Ávila. Návrat do Madridu. 

4. deň: odchod do Toleda – fascinujúce mesto troch kultúr (UNESCO) 

TOLEDO, hlavné mesto autonómneho spoločenstva Castilla La Mancha, vzdialené iba 71 kilometrov od Madridu, jedno z najslnečnejších miest Španielska. Bývalé hlavné mesto už od staroveku (rímske Toletum), kde v neskôr v stredoveku žili vedľa seba tri kultúry – kresťanská, arabská a židovská. Pôsobisko slávneho maliara El Greca, a mesto, ktorého historické centrum je chránené UNESCOM. Veľkolepá gotická katedrála – Catedral de Santa María de Toledo, kostolík Santo Tomé s majstrovským obrazom El Greca. Kúpime si nôž z preslávenej toledskej ocele? Vedzte, že nožiarske remeslo tu má stáročnú tradíciu a miestni tvrdia, že kto si tu nekúpi aspoň otvárač listov z toledskej ocele, akoby tu ani nebol 😊.  Na úpätí pevnosti Alcázar, na mieste bývalého starého trhu so zvieratami nám oblúk krvi na námestí  Plaza de Zocodover otvára cestu do štvrte Al-Hisán.  Na tomto námestí sa konali večierky, býčie zápasy, vyhlásenia inkvizičných trestov či verejné popravy väzňov. Ako každý deň na našom zájazde, aj dnes ochutnáme lokálne špeciality.. Dáme si na obed pochúťky carcamusa alebo olla podrida?  Prechádzka po ulici calle Ángel, jednej z najkrajších v meste, ktorá nás zavedie ku kostolu jezuitov ktorý má jeden z najlepší výhľad na mesto z vrcholu jeho veže. Mešita Cristo de la Luz, ktorá je považovaná za najzachovalejšiu budovu moslimskej éry v Tolede a iba kúsok od nej Puerta de Bisagra - jeden z hlavných prístupov do starého stredovekého opevneného mesta. Návrat do Madridu.
 
5. deň: pohodový deň v Madride

Origen de las carreteras radiales - nultý kilometer Španielska na Puerta del Sol je centrum spoločenského života Madridu odkiaľ sa po Calle del Arenal dostaneme na námestie Isabely II.  Občerstvíme sa v bare Cervecería Alemana, kde kedysi často sedával aj Hemingway a po výbornom obede záujemcovia navštívia býčie zápasy v madridskej aréne Las Ventas. Nocľah v Madride. 

6. deň: Segovia UNESCO 

SEGOVIA,  Segovia je mesto ležiace na juhu Kastílie a Leónu, hlavného mesta rovnomennej provincie.  Staré mesto a akvadukt Segovie boli v roku 1985 vyhlásené UNESCO za svetové dedičstvo.  jednoznačne najväčším lákadlom je impozantný, takmer dvetisíc rokov starý rímsky akvadukt. Vyjdeme si aj na hrad na severozápadnom konci, odkiaľ sa nám naskytne krásny výhľad na centrum.  Viete o tom, že na hlavnom námestí v Segovii bola v decembri 1474 vyhlásená Isabel la Católica za kráľovnú Kastílie? Výborný obed a pokiaľ bude chuť na sladké (čo bude) tak si dáme ako inak, špecialitu zo Segovie – ponche segoviano.  Návrat do Madridu
 
7. deň: Alcalá de Henares, najlepšie španielske tapas a rodný dom autora Dona Quijota. 

Iba 30 kilometrov od Madridu leží ALCALÁ DE HENARES, mesto s rímskymi koreňmi, známe najmä ako rodisko Miguela de Cervantesa Saavendru, autora Dona Quijota. Pozrieme si jeho rodný dom, navštívime najstaršie zachované mestské divadlo v Európe, Corral de Comedias, a nahliadneme do historickej renesančnej budovy univerzity – Universidad Antigua. Rímske základy mesta nám poodhalí návšteva rímskej vily Casa de Hippolytus. Alcalá de Henares je však známe ešte niečím iným, čo preslávilo celé Španielsko. Svojimi  tapas. Pre mnohých Španielov je to dokonca jedna z najlepších vecí vôbec v Alcalá de Henares. Nielen Španieli, ale aj my poznáme miesta, kde ich ochutnáme. Avšak nielen tapas je Alcalá de Henares živý. Ďalšou špecialitkou sú miestne šišky 😊 . Sladkosť, ktorej receptúra ​​siaha do 16. storočia, a ktorej konzumácia, nebyť toho, že ich tradične vyrábali mníšky, by sa považovala za smrteľný hriech.  Puerta de Madrid – vedeli ste, že ju Stanley Kubrick použil ako kulisu počas natáčania filmu Spartakus, za ktorý získal štyri sošky Oscara? Návrat do Madridu. 

8. deň: možno najkrajšie mesto Španielska – Salamanca 

SALAMANCA je zároveň aj jedno z najelegantnejších španielskych miest vôbec. V roku 1486 tu bol aj Krištof Kolumbus, ktorý sa snažil presvedčiť univerzitné vedenie, aby podporilo jeho cestu do Indie. Vďaka jej univerzite, jednej z najstarších v celej Európe a najstarších v Španielsku, je Salamanca považovaná za hlavné mesto európskej kultúry. Prehliadka mesta počas ktorej navšívime množstvo zaujímavých miest - Dom mušieľ – zvláštna fasáda tajomného domu, ktorá v sebe skrýva poklad v podobe malých kúskov zlata. Záhadný dom mŕtvych - v jednej z najpochmúrnejších ulíc starého mesta sa nachádza veľký dom, ktorý po stáročia patril šľachtickým rodinám. Príbehy žiarlivosti, milencov, potupných bojov a krvavých vrážd medzi rodinami, to sú len niektoré z tajomstiev, ktoré v sebe tento pozostatok najklasickejšej Salamanky má. Nocľah v Salamanke.

9. deň: odlet do Viedne a príchod domov. 

Návrat do Madridu, fakultatívna návšteva štadióna Santiaga Bernabeu, na ktorom hráva Real Madrid. Odlet do Viedne a príchod domov.
 
Trasa zájazdu
Madrid – El Escorial - Ávila -  Madrid – Toledo - Madrid –Segovia -  Madrid – Alcalá de Henares – Madrid – Salamanca - Madrid

Výborný itinerár v nádhernej krajine s fantastickou sprievodkyňou - chceme viac Zuziek Čaprnkových vo Victory! Ďakujem za pestrofarebné zážitky a príjemnú spoločnosť v malej skupine.

Martin Myjavec

Európa 2021

© 2021 CK Victory Travel. Developed by invibe